BOPP Filmler ve Kullanım yeri

BOPP film nerede kullanılır?

 

Birçok ambalaj türüne göre üstün özellikleri ile tercih sebebi olan pp bopp, başta gıda ambalaj sektörü olmak üzere: tekstil sektöründe, sigara, yapışkan bant, kağıt karton laminasyonu , kaset ve çiçek, gibi birçok alanda ambalaj malzemesi olarak kullanılır.

OPP ve BOPP nedir?

CPP, OPPBOPP Filmler: OPP, Polipropilenin film halinde üretimi yapılırken gerdirme işlemi tek yönlü yapılarak ve bu suretle mekanik özellikleri değiştirilerek elde edilen bir üründür. CPP gerdirme işlemi yapılmadan, BOPP ise çift yönde gerdirme işlemi yapılarak elde edilen ambalaj malzemesidir.

BOPP film nasıl yapılır?

BOPP filmler propilen monomerinin polimerizasyonu ile elde edilen polipropilen zincirlerinin çift yönlü gerdirilmesi sonucu oluşur. Polipropilen film, polietilen gibi baz reçinenin çeşitli katkı maddeleri ile takviye edilmesinden sonra ekstruderden çekilir.

Metalize BOPP film nedir?

 

METALİZE FİLMLER Bir tarafı metalize özellikli parlak , diğer mat tarafı ısıl yapışmalı çift taraflı metalize filmdir. Metalize tarafı baskı ve laminasyona uygundur. Gaz , nem , ışık ve bariyer özellikleri mevcuttur. Bariyer özellik gerektiren genel paketleme uygulamalarında kullanılır.

Polyester film nerede kullanılır?

Polyester Film yıllardır kablo sektöründe geniş kullanım alanı bulmuştur. Elektrik kabloları şekillendirilirken ince ölçülü filmler kablo sarmak için oluşturulmuştur. Telekominikasyon, haberleşme ve enstrümantasyon kablolarında blendaj yöntemiyle çiftlerin gruplandırılmasında kullanılır.

OPP ve CPP nedir?

OPP (Oriente Polipropilen), Plastik hammaddenin polipropilen film halinde üretimi esnasında tek yönde gerdirilmesiyle mekanik özelliklerinin değiştirilmesi amaçlanan üründür. PP'nin hiç gerdirilmeden üretilenine, Cast Polipropilen (CPP), çift yönde gerdirilmiş haline ise, Bioriente Polipropilen (BPP) denir.

OPP poşet ne demek?

Opp Torba genellikle gıda ve diğer tüm sektörlerde kullanılan ekonomik olması nedeniyle tercih edilen bir poşet türüdür. OPP ambalaj, film halinde getirilen polipropilenin (pp) üretimi yapılırken, gerdirme işlemini tek taraftan yapılarak ve böylece mekanik özellikleri değiştirilerek elde edilen bir üründür.

OPP ambalaj ne demek?

 

OPP ambalaj, film halinde getirilen polipropilenin (pp) üretimi yapılırken, gerdirme işlemini tek taraftan yapılarak ve böylece mekanik özellikleri değiştirilerek elde edilen bir üründür. ... Berrak ve dayanıklı film türüdür ama ısı ile yapışması mümkün değildir.

Metalize filmler nedir?

Metalize filmler, genellikle plastik film yüzeylerinin metalizasyon makinelerinde metal ile kaplaması (Plastik yüzeyinde biriktirilmesi) yöntemiyle elde edilirler. Metalizasyon işleminde en çok tercih edilen yöntem, çok büyük bir vakum ortamında alüminyumun buharlaştırılması sonucu gerçekleştirilir.

Pearlize film ne demek?

Gıda ambalajları için ısıl yapışmalı yada yapışmasız, kavite edilmiş yüksek verimli BOPP filmlerdir. Hızlı paketleme makineleri için düşük ısıl yapışmalı 75 C , 95 C `lerde yapışmaya başlayan özel versiyonları da mevcuttur.

Polyester ambalaj Nedir?

Polyester ambalaj malzemesi içinde ilk ve yaygın olarak kullanılanı Polietilenterefitalat'dır. İnert olup son derece şeffaftır. Çekme, gerilme ve kopma direnci çok yüksektir. Nem, oksijen, aromalar ve yağ geçirmezlik özellikleri çok gelişmiştir.

CPP naylon nedir?

CPP filmler baskı ve laminasyon proseslerine uygun olup farklı ürünler için fleksibl ambalaj olarak kullanılır. CPP Jelatin filmler mükemmel mekanik dayanıma ve optik özelliklere, yüksek delinme ve yırtılma direncine sahiptir. Polietilen filmlere kıyasla daha parlak, transparan ve yüksek dirençli filmlerdir.

OPP paketleme nedir?

OPP ambalaj, film halinde getirilen polipropilenin (pp) üretimi yapılırken, gerdirme işlemini tek taraftan yapılarak ve böylece mekanik özellikleri değiştirilerek elde edilen bir üründür. ... Berrak ve dayanıklı film türüdür ama ısı ile yapışması mümkün değildir.

CPP ambalaj ne demek?

CPP filmler baskı ve laminasyon proseslerine uygun olup farklı ürünler için fleksibl ambalaj olarak kullanılır. CPP Jelatin filmler mükemmel mekanik dayanıma ve optik özelliklere, yüksek delinme ve yırtılma direncine sahiptir. Polietilen filmlere kıyasla daha parlak, transparan ve yüksek dirençli filmlerdir.

Metalize ne demek?

Tel formundaki herhangi bir metalin sıcaklık ve basınç yardımıyla ergimiş ve, hızlandırılmış metal damlacıkları haline getirilerek kaplanması (thermal spray) istenen bir yüzeye tatbik edilmesi ve yüzeyde yoğun koruyucu bir tabakanın oluşturulmasıdır.

Pearlize nedir?

Gıda ambalajları için ısıl yapışmalı yada yapışmasız, kavite edilmiş yüksek verimli BOPP filmlerdir. Hızlı paketleme makineleri için düşük ısıl yapışmalı 75 C , 95 C `lerde yapışmaya başlayan özel versiyonları da mevcuttur.

Pilen OPP nedir?

Şti ( Perfore, perforeli opp) Film-film, film-kağıt, film-karton laminasyonu uygulamaları için ısıl yapışmasız, şeffaf, mat veya beyaz, tek veya çift tarafı koronalı filmlerdir. Filmin tanımı: Fotoğraf albümleri için ısıl yapışmasız, şeffaf BOPP film.

Polyester Çember ne işe yarar?

Özellikle kenarı keskin palet ve paketlerin çemberlenmesinde yüksek verim sağlayan polyester (pet) çemberler, geri dönüşümü tamamen sağlanabildiğinden doğaya dostu bir ambalaj ürünüdür. özel yapısı sayesinde pas, küf tutmamakta korozyona uğramamaktadır.

PET hangi Polimerdir?

Polietilen tereftalat (bazen poli(etilen tereftalat) olarak da yazılır) eskiden PETP veya PET-P olarak veya genellikle en yaygın PET veya PETE olarak kısaltılan polyester ailesi reçinelerinden bir termoplastik polimer reçinedir.


WhatsApp
Hemen Ara